آسفالت خیابان ها و معابر شهر دهدشت

آسفالت مناسب خیابان‌ها و معابر شهر یکی از خواسته‌های به حق شهروندان از شهرداری و یکی از ویژگی‌های یک شهر زیبا است.کمترین حقوق شهروندی برخورداری از خدمات شهری مناسب از قبیل خیابان‌های استاندارد با ایمنی مناسب است اما این مطالبه سال‌هاست در بی‌توجهی مدیریت شهری دهدشت به فراموشی سپرده شده بود.

فرسودگی خیابان‌ها، آسفالت‌های پریده و پازل مانندی که به جای سطح صاف و یکدست در سطح شهر دهدشت خودنمایی می‌کرد از زخمی عمیق در دل شهر حکایت داشت.

چاله‌های سطح خیابان‌ها در بدترین وضعیت بود که علاوه بر چهره زشت شهر باعث مشکلاتی برای تردد به وجود آورده بود، در چنین شرایطی رانندگان برای عبور و مرور مجبور به حرکات مارپیچ برای رد کردن چاله‌ها بودند و همین نقص فنی و خساراتی به خودروها وارد می‌کرد.

شهرداری دهدشت با همکاری شورای شهر فعالیت‌های گسترده‌ای را جهت برطرف نمودن مشکلات شهر آغاز کرده که نهضت آسفالت سرآمد این فعالیت‌ها است.طرحی که بر خلاف قضاوت عجولانه عده‌ای سیاهکاری به بهانه آسفالت نیست بلکه با اجرای اصولی رنگ و روی جدید به خیابان‌های شهر بخشیده است.

در این طرح عظیم بیش از ۵۰ هزار متر مربع از معابر اصلی و خیابان‌ها به روش اصولی و با طی کردن مراحل تراشه‌، ترمیم و روکش آسفالت شدند.شهرداری دهدشت با اصلاح زیرسازی‌های معیوب قبل از عملیات آسفالت نشان داد هیچ گاه به بهانه اصلاح آسفالت‌ها بی‌توجه به زیرسازی و روسازی اصولی نبوده و تفکری مبنی بر اجرای روکش بر روی آسفالت موجود جهت پنهان کردن معایب وجود ندارد.

 

 

  نظرات